Проектът за хотел „Кристал“ в Банско включва цялостно изграждане на външно и вътрешно озеленяване.

Решенията са съобразени с архитектурния стил на сградата и планинския климат, като целта беше да се създаде уютна природна атмосфера както в откритите пространства, така и в интериора.

Характеристики

Основното предизвикателство беше да се съчетае елегантната визия на четиризвезден хотел с растителност, която понася ниски температури и резки климатични промени.

Подборът на видове и композиции е направен така, че озеленяването да изглежда добре през сезоните и да се поддържа без излишни усилия.

В резултат проектът създава ясно изразена връзка между архитектурата и планинската среда, като добавя зелени акценти, без да нарушава стила на комплекса.

План за действие

Работата премина през работно проектиране и последователно изпълнение на всички дейности на терен. Акцентът беше върху устойчивост, детайлно изпълнение и предвидима поддръжка през зимния сезон.

Ландшафтно проектиране

Екипът на „Ти Ейч Консултинг“ разработи работен ландшафтен проект по част „Паркоустройство“. Проектът включва организация на зелените площи, растителен подбор и решение за автоматизирано напояване.

Всички решения са подготвени с внимание към детайла, за да подчертаят планинската естетика и да осигурят надеждна експлоатация през цялата година.

Видове реализирани дейности

Изпълнението обхвана дейности по подготовка, засаждане, напояване и интериорно оформление.

Основните стъпки бяха:

  • Подготовка на терена – внасяне на хумусна почва и вертикална планировка.
  • Екстериорно озеленяване – засаждане на дървесно-храстови групи и затревяване на откритите площи.
  • Изграждане на автоматизирана напоителна система – изграждане на автоматизирано напояване с висококачествен американски продукт за ефективно поливане при променлив климат.
  • Интериорно озеленяване – озеленяване на общите части (лоби, зали и коридори) с растения, подходящи за вътрешна среда и ограничена естествена светлина.

Строително-монтажните дейности по озеленяването приключиха успешно през декември 2009 г.

Резултати

След изпълнението хотел „Кристал“ придоби завършен и хармоничен облик. Външните зелени зони допълват екстериора, а интериорните акценти внасят свежест и уют в общите пространства.

Озеленяването подобрява визуалната среда и повишава комфорта на гостите. То създава естествена, балансирана връзка между архитектурата на хотела и природата на Банско, с решения, които работят надеждно през всички сезони.

Готови ли сте да преобразите и вашето пространство? Свържете се с нас за индивидуално решение.